GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 5453417
nr 545 3417
Stig Lindberg
(1916-1982), Sverige
Vas, Stig Lindberg (1916-1982) Gustavsberg, höjd: 27 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Stig Lindberg, svensk formgivare och målare född 1916, död 1982.
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
måndag 6 oktober 2008
kl 16:33:13
6/10 16:10:48
Stig Lindberg
Läs mer om Stig Lindberg